
# ASUS ProArt Display: Az új kihívó az Apple Pro Display XDR ellen
Mire számíthatunk az ASUS legújabb monitorától, a **32 hüvelykes 6K ProArt Display PA32QCV-től**? Az augusztusi megjelenés előtt már most rengeteg izgalom övezi, hiszen nem titkoltan az Apple Pro Display XDR és a Studio Display vetélytársának szánják. De vajon tényleg képes lesz megugrani a megszokott Apple szintet, vagy csak egy újabb próbálkozás a piacon? Nézzük meg közelebbről!
## Az ASUS ProArt Display főbb jellemzői
Az ASUS ProArt Display **6016 x 3384** felbontással büszkélkedik, ami egészen elképesztő, ha belegondolunk, hogy ez a kijelző a kreatív szakemberek számára készült. A gyártó szerint a Delta E>2 színpontosság és a **98% DCI-P3 színtér** garantálja a színek hiteles megjelenítését. Ez megkérdőjelezhető, hiszen sokan úgy vélik, hogy a gyári kalibrálás nem mindig elég, különösen az igényesebb felhasználók számára. Képzeljük el, hogy a hazai Apple-csoportokban már megy a találgatás, hogy vajon ez a kijelző felér-e a Pro Display XDR-rel!
A ProArt Display nemcsak a felbontásával tűnik ki, hanem a **HDR10 és VESA DisplayHDR 600** támogatással is, ami élénk fehéreket és mély feketéket ígér. Képzeljük csak el, milyen csodás lenne a kedvenc filmjeinket ezzel a kijelzővel nézni! A hazai tech közösségben sokan már azt találgatják, hogy vajon a ProArt Display mennyire tud majd konkurálni az Apple színvonalával. *Én azt gondolom, hogy ez a kihívás izgalmas, hiszen a konkurencia mindig jót tesz a piacnak.*
## Különleges funkciók és használhatóság
Az ASUS ProArt Display egyik izgalmas funkciója az **Auto KVM**, amely lehetővé teszi, hogy két Mac vagy PC között váltsunk egyetlen billentyűzettel és egérrel. Ez igazán hasznos lehet, ha sokat váltunk a munkafolyamatok között. A kijelző **Thunderbolt 4** támogatással is rendelkezik, ami nemcsak gyors adatátvitelt, hanem **96W** töltést is biztosít a csatlakoztatott laptopoknak, mint például a MacBook Pro vagy MacBook Air.
Sokan az X-en azt írják, hogy ez a monitor a kreatív szakemberek számára lett tervezve, és a portok széles választéka (például HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, USB-A és USB-C) is ezt a célt szolgálja. *De vajon elég lesz ez ahhoz, hogy a Pro Display XDR-t megdöntse?* A statisztikák szerint a Pro Display XDR-nek ugyanaz a felbontása és pixel sűrűsége van, de az ASUS kijelzője alacsonyabb fényerőt, kontrasztot és színpontosságot kínál.
## Ár-érték arány és versenyképesség
Az ASUS ProArt Display ára **1299 dollár** lesz, ami lényegesen kedvezőbb, mint az Apple Pro Display XDR ára. Itt jön a kérdés: *Tényleg megéri az árát?* A ProArt Display említett hátrányai, mint a **nincs lokális elsötétítés** és a kisebb színpontosság, sokakat eltántoríthatnak, de az árkülönbség és a funkciók vonzóbbá tehetik a monitort a pénztárcabarát felhasználók számára.
Én úgy érzem, hogy az ASUS ProArt Display lehet egy igazi alternatíva azoknak, akik nem akarják a csillagokat is megfizetni egy Apple kijelzőért, de mégis szeretnének egy megbízható, színpontos monitort. *Az ár-érték arány itt kulcsszerepet játszik, hiszen nem mindenki tudja vagy akarja megfizetni a prémium Apple termékeket.*
## Végső gondolatok
Az ASUS ProArt Display PA32QCV megjelenése izgalmas fordulatot hozhat a monitorok piacán. A Pro Display XDR és a Studio Display mellett egy új kihívó áll a színen, ami lehetőséget ad a felhasználóknak arra, hogy válasszanak az ár és a teljesítmény között. *Ha te is úgy érzed, hogy az Apple kezd újra „one more thing” üzemmódba kapcsolni, dobd át a cikket egy Apple-mániás ismerősnek is.*
A kérdés csak az, hogy a ProArt Display mennyire tudja majd megugrani az Apple által felállított mércét, és hogy a felhasználók hajlandóak lesznek-e az ASUS mellett dönteni. Kíváncsian várom az első teszteket és a felhasználói véleményeket, mert ezek alapján dől el, hogy ki lesz a végső győztes a kreatív kijelzők csatájában!
Discover more from Mobil Rank
Subscribe to get the latest posts sent to your email.